Zásilky odesíláme do zemí v rámci Evropy / We send shipments to countries within Europe
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 100,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu
sociální sítě

https://www.facebook.com/eshopmcaffe

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. French press
25.08.2017

French press

French press má různá pojmenování po celém světě. V Itálii je lis známý jako caffettiera a stantuffo. V Austrálii, Jižní Africe a na Novém Zélandu je přístroj známý jako coffee plunger a káva z něj se nazývá plunger coffee. Francouzský název je cafetière à piston,i když Francouzi rádi používají název French press  a má různá pojmenování po celém světě.

První patentovaný výrobek byl vyroben v Itálii. Měl kovové tělo a ze stejného materiálu bylo i sítko. Podle tradice French press objevil jistý Francouz z  Provence, který si procházky po kopcích rodného kraje zpříjemňoval šálkem kávy. Tu připravoval tak, jak bylo tehdy zvykem – namletou kávu zalil vroucí vodou. Jednou to ale udělal naopak, vodu nalil do šálku, do kterého zapomněl nasypat kávu. Nasypal tedy kávu do vody. S krustou, kterou namletá káva na šálku udělala, si poradil po svém – od kolemjdoucího muže koupil sítko, kterým krustu stlačil. Tento příběh sice není doložený, ale je známo, že první French press byl zkonstruován již v 19. století. V roce 1800 Jean Beptiste de Belloy-Morangle zkonstruoval kávovar pracující na principu filtrace kávy přes sítko. Roku 1852 pak Mayer a Delforge přišli s dalšími úpravami. Použité materiály dělaly filtraci nepřesnou a to se podepsalo na chuti kávy. Poté přišel zmíněný Attilio Calimani.

Obsluha je opravdu jednoduchá, ale vyžaduje dodržení některých zásad. Do předem vyhřáté nádoby se nasype nejlépe hrubě namletá káva (60g/1 litr vody). Zalije se horkou vodou o teplotě 93°C, vše se dobře promíchá a přiklopí víčkem. Vzniklá krusta se stlačí sítkem 2 cm pod hladinu. Poté se káva nechá extrahovat 3-4 minuty a sítko se musí dotlačit až ke dnu. Pár okamžiků se musí počkat, než se zvířený prach usadí. Poté se vše přelije do šálku/šálků. Měl by se sledovat závěrečný proud kávy, jestli neobsahuje sedlinu - včas zastavit. Slévá se vždy veškeré množství najednou. Nápoj nesmí zůstávat se stlačenou sedlinou uvnitř French pressu.

Stejným způsobem se může připravovat i čaj. Sypaný čaj se vloží dovnitř a postupuj je stejný jako u kávy. Opět platí pravidlo, že se musí vše slít najednou. Čaj, který by zůstal uvnitř French pressu na další nalévaní by byl hořký. Doporučuje se čaj přelít do servírovací nádoby.


Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

                                                 

      

         Děkujeme za návštěvu v našem rodinném eshopu

 

 

Odstoupení od kupní smlouvy a reklamace

Odstoupení od smlouvy

Reklamace

 

 

 

                                

                                             

 

 

Nákupní portály a způsoby platby

                                                                     

Možnosti dopravy

Osobní odběr zdarma (Bošovice) - termín dle dohody

Závoz zdarma nad 800,-Kč do 25km od místa Bošovice okr.Vyškov

Přeprava zdarma pouze ČR  nad 1100,-Kč

Přeprava Zásilkovna v rámci ČR , Slovenska i Evropy

              

Kontakt
Logo
e-M Caffe - Zbyněk Kříž
© Copyright 2016 – 2022 e-M Caffe
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz