Zásilky odesíláme do zemí v rámci Evropy / We send shipments to countries within Europe
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 100,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu
sociální sítě

https://www.facebook.com/eshopmcaffe

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Káva
  4. Bezkofeinová káva
10.09.2017
Káva

Bezkofeinová káva

Kofein je znám především jako součást kávy, ale nachází se i v čaji, energetických nápojích, fazolích nebo například i v listech některých rostlin.  Tato látka bývá považována za nejrozšířenější stimulant na světě. Podporuje činnost centrální nervové soustavy i srdeční činnost, zvyšuje produkci žaludečních kyselin, čímž napomáhá trávení, ale má i lehce diuretické účinky – odvodňuje tělo – a je tedy vhodné každý šálek kávy doplnit dostatečným množstvím tekutin.K odstranění kofeinu z kávových zrn vede dvojí cesta, kterou je nutno vykonat ještě před jejich upražením: odstraňování pomocí tzv. Evropského procesu nebo Švýcarského vodního procesu.

Evropský proces k odstranění nežádoucího kofeinu používá chemické prostředky, konkrétně dichlormetan. Ten ve vodném roztoku, ve kterém jsou zrna namočená, odstraní kofein a zrna se pak následně promyjí, aby se zbavila chemické látky. Bohužel, tento způsob má za následek lehce chemický chuťový dozvuk výsledné kávy.Za zdravější nechemickou metodu lze považovat metodu Švýcarskou, při níž stroje odstraní kofein pouze za pomoci vody a aktivního uhlíku. Při této metodě se zrna velmi dlouho máčejí, což má za následek samovolné vypuzování kofeinu ze zrn. „Kofeinová voda“ se pak ještě přefiltruje přes uhlík, který odstraňovanou látku vstřebá. Dlouhé máčenízrn ale bohužel odplachuje i éterické oleje a aroma, a takto zpracovaná káva chutná výrazně jinak.

Švýcarská metoda je ale díky absenci chemikálií zdravější než ta Evropská a je schopna odstranit až 99% kofeinu. Její evropská kolegyně to zvládne jen do výše asi 97%.Bezkofeinové kávy, tak jako "běžná káva" podléhají dál procesu pražení, takže reakce probíhající při pražení než je karamelizace cukrů, pyrolýza a uvolňování aromatických olejů se podepíší na bezkofeinové zrnu stejně jako na běžném zrnu zelené kávy. Výsledkem by měla být káva s minimálním obsahem kofeinu, kterou je těžko, ne-li nemožné odlišit od běžné kávy.

Související obrázek

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

                                                 

      

         Děkujeme za návštěvu v našem rodinném eshopu

 

 

Odstoupení od kupní smlouvy a reklamace

Odstoupení od smlouvy

Reklamace

 

 

 

                                

                                             

 

 

Nákupní portály a způsoby platby

                                                                     

Možnosti dopravy

Osobní odběr zdarma (Bošovice) - termín dle dohody

Závoz zdarma nad 800,-Kč do 25km od místa Bošovice okr.Vyškov

Přeprava zdarma pouze ČR  nad 1100,-Kč

Přeprava Zásilkovna v rámci ČR , Slovenska i Evropy

              

Kontakt
Logo
e-M Caffe - Zbyněk Kříž
© Copyright 2016 – 2022 e-M Caffe
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz